8 Ocak 2012 Pazar

HAVUZLU HAN'DA BEBEK ALIŞVERİŞİ

Yılbaşı öncesinde Eminönü gezim konusunda daha önce yazmıştım. Bebekli hayat sebebiyle Eminönü turlarımın artık yeni bir durağı daha var: Havuzlu Han. Yeni Cami'nin arkasından Mahmutpaşa tarafına doğru ilerlerken kime sorsanız gösterir (detaylı yol tarifi vermek gerçekten çok zor :) ). 

Havuzlu Han içinde bebek ve anne için pek çok ihtiyacınızı bulabileceğiniz bir merkez. Bebek odası süsleri, bebek şekerleri, anneler için her türlü ihtiyaçtan bebeklerin tüm ihtiyaçlarını bir seferde alabileceğiniz mağazalar hanın 4 katına yayılmış durumda. En alt kat ise tüm ihtiyaçları kapsayan tek bir mağazaya ait. 

Bilindik tüm markaların tekstilden kozmetiğe, oyuncaktan bebek arabasına tüm ürünlerini, üstelik de uygun fiyatlara bulabileceğiniz ilginç bir yer. Buranın varlığından daha önce haberim yoktu, işte insan ihtiyaç duyunca her yeri keşfediyor. Handa dolaşan herkes farklı büyüklükteki göbekleri ile alışveriş yapıyor :) Çalışanlar acemi annelere ürünleri uzun uzun anlatıyor, olası eksikleri hatırlatıyor, tavsiyeler veriyor. Bir tek tuvalet kısmı sıkıntılı, güvenlikten anahtar alıp en üst kata çıkmanız gerekiyor falan... Bu kadar hamilenin dolaştığı bir yere daha kolay bir çözüm bulmaları gerekiyor.  

Arada İstanbul'un eski çarşıları içinde alışveriş yapmaktan hoşlanıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Temel ürünler için uygun fiyatlarla alışveriş yapabilir hem de oralara kadar gitmişken Mısır Çarşısı'na uğrar, hatta Kurukahveci Mehmet Efendi'den taze çekilmiş kahve bile alabilirsiniz. 

İşte benim son gidişimde aldıklarım ve fiyatları. Size genel bir fikir verir umarim :)
     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder